';
side-area-logo

Jono Hennessy

Pasja tworzenia, dostrzegalna w każdej parze okularów!

Oprawy indywidualisty

Jono Hennessy to marka dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję! To okulary dla każdego, kto jest świadomy swojego stylu i wie czego chce – nawet w takiej kwestii jak oprawki czy okulary przeciwsłoneczne. Jono idealnie wpisuje się w nurt Slow Fashion – u którego podstaw leży przemyślany wybór, a nie pogoń za modą. Wizją i aspiracją Jono jest powrót do czasów świetności mody, kiedy ta powstawała bez pośpiechu, bez masowego zacięcia, na zamówienie i dedykowana była indywidualnym klientom.

Co sprawia, że okulary

Jono Hennessy

są wyjątkowe?

Pasja tworzenia rzeczy niebanalnych

Historia Jono, zaczyna się w 1925 roku, kiedy Filmer Sceats rozpoczął praktykę w Cannberze. Był on jednym z pierwszych optometrystów w stolicy Australii! Każdy model, tworzył własnoręcznie, tylko na indywidualne zamówienie. Jego syn Jonathan po ojcu odziedziczył nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i pasję tworzenia rzeczy niebanalnych, łamiących utarte schematy.

_MG_6734
Jono wierzy, że projektowanie…
...i produkcja opraw nie sprowadza się tylko do tego, by wyglądały ładnie. Mają one oddawać charakter osoby, która je nosi i, co najważniejsze, musi się w nich czuć wyjątkowo, mieć poczucie, że zostały one stworzone właśnie dla niej. To dlatego nigdy nie tworzy więcej niż 300 par okularów jednego koloru. W skali światowej każdy egzemplarz staje się więc niemal unikatem. Do Polski trafia zaś kilka sztuk z każdego modelu.
Swoje projekty realizuje…
...przy wykorzystaniu tylko najlepszych materiałów. Acetat do produkcji opraw pochodzi z Włoch od rodziny Mazzucchelli, tytan i metal, którego używa, wytwarzany jest we Francji i Niemczech. Zanim oprawy ujrzą światło dzienne, polerowane są specjalnymi japońskimi pastami, które gwarantują długotrwały połysk i chronią produkt przed uszkodzeniami.