side-area-logo

Carter Bond

Never Established.

Odwaga spotyka się z klasyką

Carter Bond, to marka stworzona z myślą o indywidualistach, którzy zamiast elegancji bardziej cenią oryginalny styl i charakter. Dedykowana jest przede wszystkim tym, którzy nie boją się nowych rozwiązań, a poprzez niestandardowe wzornictwo i niebanalną estetykę pragną podkreślić swój wizerunek. Carter Bond jest marką, której przyświeca klasyczna forma, jednak nie brakuje w niej oryginalnego podejścia i zabawy kolorem.

Dowiedz się więcej

Co sprawia, że okulary

Carter Bond

są wyjątkowe?

Australijczyk z Londynu

Carter Bond, podobnie jak Jono Hennessy, również należy do rodziny Sceats. Jest to jednak ich drugie dziecko, obecne na rynku od 1999 roku. To zdecydowany powiew świeżości, stworzony jednak tymi samymi rękami, co ulubione klasyki z marki Jono. Według krążącej legendy – nazwa marki, wzięła się od artystycznego pseudonimu przyjaciela Jono, który nieskutecznie próbował zostać aktorem (Never Established). Ich wspólne podboje nocnego Londynu w latach 80, zaowocowały marką, która silnie nawiązuje do klimatu tamtych czasów. Kolory i kształty oprawek inspirowane są brytyjskim stylem i architekturą.

Współczesny styl i klimat retro
To jeden z pierwszych brandów na świecie, który do produkcji ręcznie robionych opraw wykorzystuje - bambus i specjalnie szczotkowany acetat, imitujący strukturę drewna. W wyszukany sposób łączy współczesny styl z klimatem retro. Stonowana kolorystyka opraw nawiązuje do lat 70 i 80.
Jono twierdzi, 
że tworzenie wbrew utartym regułom, jest najlepszym bodźcem do dalszej pracy, dlatego raz na jakiś czas zmienia kierunek, przełamując wszelkie konwencje.