side-area-logo

Jono Hennessy

Pasja tworzenia, dostrzegalna w każdej parze okularów!

Oprawy indywidualisty

Jono Hennessy to marka dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję! To okulary dla każdego, kto jest świadomy swojego stylu i wie czego chce – nawet w takiej kwestii jak oprawki czy okulary przeciwsłoneczne. Jono idealnie wpisuje się w nurt Slow Fashion – u którego podstaw leży przemyślany wybór, a nie pogoń za modą. Wizją i aspiracją Jono jest powrót do czasów świetności mody, kiedy ta powstawała bez pośpiechu, bez masowego zacięcia, na zamówienie i dedykowana była indywidualnym klientom.

Dowiedz się więcej

Co sprawia, że okulary

Jono Hennessy

są wyjątkowe?

Pasja tworzenia rzeczy niebanalnych

Historia Jono, zaczyna się w 1925 roku, kiedy Filmer Sceats rozpoczął praktykę w Cannberze. Był on jednym z pierwszych optometrystów w stolicy Australii! Każdy model, tworzył własnoręcznie, tylko na indywidualne zamówienie. Jego syn Jonathan po ojcu odziedziczył nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i pasję tworzenia rzeczy niebanalnych, łamiących utarte schematy.

Jono wierzy, że projektowanie…
...i produkcja opraw nie sprowadza się tylko do tego, by wyglądały ładnie. Mają one oddawać charakter osoby, która je nosi i, co najważniejsze, musi się w nich czuć wyjątkowo, mieć poczucie, że zostały one stworzone właśnie dla niej. To dlatego nigdy nie tworzy więcej niż 300 par okularów jednego koloru. W skali światowej każdy egzemplarz staje się więc niemal unikatem. Do Polski trafia zaś kilka sztuk z każdego modelu.
Swoje projekty realizuje…
...przy wykorzystaniu tylko najlepszych materiałów. Acetat do produkcji opraw pochodzi z Włoch od rodziny Mazzucchelli, tytan i metal, którego używa, wytwarzany jest we Francji i Niemczech. Zanim oprawy ujrzą światło dzienne, polerowane są specjalnymi japońskimi pastami, które gwarantują długotrwały połysk i chronią produkt przed uszkodzeniami.